Polski

Co to jest Origin?

Origin jest bezpłatną usługą dla graczy, dzięki której możesz grać we wszystkie swoje ulubione gry z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu. Origin umożliwia też pozostawanie w kontakcie ze znajomymi oraz odkrywanie ciekawych gier najlepszych wydawców. Będziesz też na bieżąco otrzymywać informacje o ekskluzywnych dodatkach oraz promocjach, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Od czego zacząć?

Aby rozpocząć korzystanie z usługi, wystarczy pobrać i zainstalować klient Origin na komputerze PC lub Mac oraz założyć konto Origin.

Aby pobrać i zainstalować klient Origin na komputerze PC lub Mac:

Przejdź na stronę www.origin.com/pl-pl/download. Sprawdź wymagania sprzętowe aplikacji, po czym kliknij pomarańczowy przycisk Pobierz Origin.
Uruchom plik OriginThinSetup.exe (PC) lub Origin.dmg (Mac).
Wykonuj wyświetlane instrukcje, aby zainstalować klient Origin na swoim komputerze.

Aby założyć konto Origin, przejdź na stronę www.origin.com/pl/create. Konto można też założyć bezpośrednio w kliencie Origin. W tym celu w oknie logowania wybierz opcję Załóż konto.

Jakie funkcje społecznościowe oferuje Origin?

Origin umożliwia rozmawianie ze swoimi znajomymi, sprawdzanie, w jakie grają gry, a także zapraszanie ich do wspólnej gry. W Origin lista znajomych jest wspólna dla wszystkich platform.

Użytkownicy komputerów PC mogą też w prosty sposób rozpocząć nadawanie swojej rozgrywki w Internecie. Transmisję będzie mógł obejrzeć każdy zainteresowany.

Śledź najnowsze informacje i ogłoszenia z Origin Insider na Facebooku i Twitterze.

Czy mogę korzystać z Origin na komputerze PC, komputerze Mac i urządzeniu przenośnym?

Tak. Aplikacja Origin jest dostępna na wszystkie te platformy. Dodatkowo gracze zyskują możliwość grania w niektóre gry EA na komputerach PC oraz Mac. Gry na obie platformy nie są rozdzielane — wszystkie są dostępne w tej samej bibliotece gier. W przypadku urządzeń przenośnych funkcje Origin są wbudowane w obsługujące je gry, w związku z czym nie ma potrzeby pobierania oddzielnej aplikacji.

Czy Origin oferuje możliwość przechowywania plików w chmurze internetowej?

Tak. Nasza usługa przechowywania plików w chmurze pozwala zapisać na bezpiecznych serwerach EA pliki z postępami w grze. Można je traktować jako poręczną kopię zapasową plików lokalnych lub wykorzystać do kontynuowania gry na dowolnym komputerze tego samego typu (PC lub Mac) z zainstalowanym klientem Origin.

W jaki sposób mogę złożyć, sprawdzić lub zmienić zamówienie w Origin?

Złożyć zamówienie możesz na karcie Sklep w kliencie Origin lub w serwisie Origin.com. Abyprzejrzeć historię swoich zamówień w Origin, zaloguj się w kliencie Origin, po czym w menu Pomoc wybierz opcję Historia zamówień. Jeśli chcesz zmienić złożone zamówienie, skontaktuj się z nami i podaj numer swojego zamówienia, a my już poprowadzimy Cię dalej przez ten proces. Więcej informacji na temat składania zamówień i płatności znajdziesz w serwisie help.ea.com/pl.

W jaki sposób mogę dodać gry do swojej biblioteki gier?

W przypadku nabycia gry w wersji cyfrowej w sklepie Origin (na karcie Sklep w aplikacji lub na stronie store.origin.com) zostanie ona automatycznie dodana do biblioteki gier Origin.

Do biblioteki można również dodawać gry na komputery PC oraz Mac kupione poza Origin, w tym wersje pudełkowe. Aby to zrobić wystarczy w menu Origin wybrać opcję Dodaj grę.

W przypadku niektórych gier EA możliwa jest gra zarówno na komputerach PC, jak i na komputerach Mac. Wystarczy kupić grę raz, aby była dostępna w kliencie Origin na obu tych platformach.

Czy w Origin są gry bezpłatne?

Origin oferuje wiele okazji do grania za darmo:

Darmowe gry to pełne wersje gier, które można pobrać i zainstalować zupełnie za darmo.

Bezpłatna wersja próbna to pełna gra dostępna do pobrania za darmo, w którą można grać przez określoną ilość czasu. W przypadku podjęcia decyzji o nabyciu gry po zakończeniu okresu próbnego dzięki funkcji przechowywania plików w chmurze można kontynuować grę w tym samym miejscu, w którym została ona przerwana w wersji próbnej.

Wersje demo oraz wersje beta są z reguły udostępniane przed premierą gry. Wersja demo to krótki, wyselekcjonowany fragment pełnej gry. Zazwyczaj możliwe jest rozegranie jednej misji lub poznanie wydzielonego fragmentu fabuły. Wersja beta to wczesna wersja gry, nad którą wciąż trwają prace programistyczne. Czasem wersje beta służą do przeprowadzenia testów obciążeniowych serwerów gry oraz do zbierania od graczy opinii i informacji o błędach, aby doszlifować grę przed oficjalną premierą.

Czasem może się zdarzyć, że gra normalnie płatna zostanie udostępniona za darmo w ramach specjalnej promocji. Każdy, kto skorzysta z takiej oferty, będzie mógł pobrać taką grę za darmo i grać w nią także po zakończeniu promocji.

W jaki sposób mogę zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta?

Bezpieczeństwo Twojego konta i Twoich danych osobowych jest dla nas niezmiernie ważne. Ze swojej strony stosujemy oczywiście najlepsze dostępne zabezpieczenia, aczkolwiek Ty również możesz przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa swojego konta Origin poprzez używanie tzw. silnego (trudnego do odgadnięcia) hasła i częste jego zmienianie. Hasło musi mieć od 8 do 16 znaków i zawierać co najmniej jedną małą literę, jedną wielką literę i jedną cyfrę. Aby ustanowić nowe hasło, kliknij opcję Nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta? pod polem do podania hasła w oknie logowania.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dostać się na swoje konto lub obawiasz się o jego bezpieczeństwo, skontaktuj się z działem pomocy Origin.

Jakiego rodzaju dane są zbierane przez EA przy użyciu Origin?

Origin zawsze zbiera dwa rodzaje informacji:

(1) Informacje dotyczące interakcji między systemem operacyjnym a aplikacją. Informacje te są niezbędne do funkcjonowania klienta Origin i obejmują anonimowe dane dotyczące awarii (w tym czas i orientacyjny punkt wystąpienia awarii), konfigurację sprzętową komputera (w tym typ procesora, karty graficznej, monitora, ilości pamięci, używanej przeglądarki oraz systemu operacyjnego) oraz inne dane dotyczące funkcjonowania aplikacji (udane instalacje, nieudane pobrania gier, uruchomienia gier, błędy oraz przypadki utraty połączenia z siecią). Zbierane są również informacje o adresach MAC i IP, aczkolwiek są one szyfrowane w celu zapewnienia anonimowości naszych użytkowników. Wszystkie zbierane dane są wykorzystywane do usprawniania klienta Origin, lokalizowania błędów w aplikacji oraz zwiększenia wygody korzystania z naszego oprogramowania.

(2) Informacje przekazywane bezpośrednio przez Ciebie. Są to preferencje Origin, informacje na temat korzystania z funkcji sieciowych, informacje o dokonywanych zakupach oraz dane konta (wykorzystywane wyłącznie do udostępniania konkretnych usług). Origin musi na przykład zbierać i weryfikować Twoje dane osobowe, aby móc realizować zamówienia składane w sklepie Origin.

Więcej informacji na temat zbierania, przechowywania i używania danych o konsumentach przez EA zawierają Zasady ochrony danych osobowych EA.

Czy mogę nie przekazywać EA żadnych danych o sobie i swoim komputerze?

W dowolnym czasie możesz odmówić zgody na udostępnianie informacji o sprzęcie i awariach aplikacji. Możesz również ograniczyć zbieranie danych o interakcjach między klientem Origin a systemem operacyjnym oraz zanonimizować te dane, aczkolwiek nie można w ogóle wyłączyć ich zbierania. Aby zmienić preferencje dotyczące udostępniania danych, wybierz w menu opcjeOrigin Ustawienia aplikacji, po czym przejdź na kartę Zaawansowane.

W jaki sposób mogę uzyskać pomoc odnośnie do Origin?

Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, odwiedź stronę help.ea.com/pl.